Menu główne
Strona główna
Informacje
Wychowawcy
LOK
Uwaga dopalacze!
Pomagają nam
Artykuły
Dane teleadresowe
Mapa
Świetlica - Miejsce dla Dziecka i Rodziny
Organizatorzy
Cele projektu
Partnerzy
Zajęcia
Zdjęcia
Klub Zielonych Przyjaciół Młochowa
Informacje
Akcje
Współpraca
Zdjęcia
Konkurs Plastyczny "Barwy Dzieciństwa"
Informacje
I edycja
II edycja
III edycja
Instytucje pomocowe
Zespół Interdyscyplinarny
Instytucje pomocowe
Przeciwdziałanie przemocy
Tęcza
Cele i zadania
Normy
Zaspokajanie potrzeb

Inne
Nasza Gmina
działy artykułów
działy newsów
rekomenduj nas
Statystyki
gości na stronie: 1

Licznik odwiedzin
(od 30.01.2012):
Na bloga liczniki
Półkolonie w Ognisku

„Powiedz mi, a zapomnę,

Pokaż mi, a zapamiętam,

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

Konfucjusz

W dniach 01-12 sierpnia 2011 r. w Ognisku odbyły się półkolonie pod hasłem „Będziemy Odkrywcami!!!”. Celem tegorocznych zajęć było rozbudzanie zainteresowań naukami przyrodniczymi oraz kształtowania przekonania o konieczności stosowania zasad higieny podczas  przygotowywania posiłków.

Już w pierwszym tygodniu z niecierpliwością wyczekiwaliśmy wyjazdu do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Tam czekało na nas mnóstwo interaktywnych eksponatów w sześciu salach tematycznych oraz niezwykłe przedstawienie O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali w Teatrze Robotycznym. Mieliśmy niebywałą okazję odbyć krótki lot latającym dywanem, poczuć siłę trzęsienia Ziemi, sprawdzić, jak będziemy wyglądać za kilkadziesiąt lat, zobaczyć ogniste tornado i wiele, wiele innych.

Innego dnia, gdy sprzyjała nam pogoda, aktywnie spędziliśmy czas na mszczonowskich termach. Doskonaliliśmy umiejętności pływania, poddawaliśmy się relaksowi jacuzzi, szaleliśmy na zjeżdżalniach i zażywaliśmy kąpieli słonecznych.

Z kolei w drugim tygodniu, zwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne w Warszawie, poznawaliśmy rzemiosło i rękodzieło ludowe oraz uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych. W ostatni zaplanowany wyjazd udaliśmy się do Młochowa na spotkanie z p. Franciszkiem Antonikiem, podczas którego odbyły się zawody LOK oraz słodki poczęstunek.

Będąc w Ognisku realizowaliśmy program profilaktyczny poznając kroki do bezpieczniejszej żywności oraz zasady higieny podczas robienia posiłków. Tworzyliśmy piramidę żywności i inne prace plastyczne, a wiedzę teoretyczną zamienialiśmy w praktyczną podczas lepienia pierogów i pieczenia ciast.

W czasie półkolonii rozpoczęliśmy także realizację projektu „Świetlica- Moje Miejsce”, w ramach którego odbyły się pierwsze warsztaty z nauk przyrodniczych. Wspólnie przeprowadzaliśmy doświadczenia, dzięki którym odkrywaliśmy świat nauki, w sposób bardzo interesujący, zabawny i przystępny dla wszystkich. Eksperymentowaliśmy za pomocą prostych i dostępnych  materiałów tj.:  mleko, mazaki, pieprz czy olej, a w rezultacie obserwowaliśmy niezwykłe efekty, które pobudzały nas do dalszych prób eksperymentowania.

Ostatniego dnia przygotowaliśmy uroczysty obiad przy którym podsumowaliśmy aktywność wręczając dyplomy „Małych Odkrywców”.

 

Aneta Bilińska

Magda Piotrkowicz

 

 

  
Krystyna Masłowska | 12.08.2011

Gmina Nadarzyn


Karta Nadarzyniaka

Kalendarz
Listopad
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Alberta i Leopolda

Biorytm
Najczęściej czytane
Pracownicy
Wyjazdy
Informacje ogólne
Cele i zadania
Normy postępowania
Dane teleadresowe
Prawa i obowiązki...
Potrzeby, jakie p...
Mapa
LOK
Linki© 2019 Ognisko Tęcza Nadarzyn, ul. Kościelna 2, 05-830 Nadarzyn, tel. (022) 739 73 11. Wszelkie prawa zastrzeżone.
0.013 | powered by jPORTAL 2 & UserPatch